Foto: Cärol Liis Metsla

Pulmadeks valmistumine – näohooldus, pulmameik & soeng

Lifetime Studio Instagramis on populaarne olnud küsimuste/vastuste rubriik, kus kogenud eksperdid vastavad jälgijate küsimustele. Teeme ka blogisse ülevaatliku postituse, mis võtab kokku kõige enim küsitud küsimused. Teemad on seotud pulmade või pulma eelse ettevalmistusega ja esimesena on fookuses meik, soeng ning näohooldus. 

Küsimustele on vastanud juuksur Monika Paluoja, meigikunstnik Mädleen Mustonen ja Klaarskin asutaja ning kosmeetik Kristi Põlluaas.

JUUKSED/SOENG 

Küsimustele vastanud: Monika Paluoja / https://www.instagram.com/monikapaluoja/ 

Kui palju varem peaks enne pulmi juukseid värvima?

Soovitan värvida umbes kaks nädalat varem. Selle ajaga ei jõua tekkida veel väljakasvu ranti ning värv on värske, kuid mõne pesuga kulunud loomulikumaks. Juhul kui oma naturaalne juus on väga hele, ja värvitud on palju tumedamaks, siis võib väljakasvu olla kiiremini näha ehk siis värvida 7-10 päeva enne pulmi. Kaks nädalat on ka turvaline aeg, juhul kui värvitulemus ei tule täpselt nii nagu soovitud, siis jääb piisavalt aega parandusteks. 

Kas juukseid oleks mõistlik pesta pulmapäeva hommikul või eelneval õhtul?

Juukseid pesta pigem eelneval õhtul, kuid mitte märja peaga magama minna. Hommikul värskelt pestud juuksed võivad olla väga libedad ja nö fluffy’d ning neid on raskem soengusse sättida. 

Kas pulmapäeval peaks enne tegema soengu või meigi?

Meik enne soengut.

Mis ajaks tuleks broneerida proovisoeng?

Proovisoeng säti selleks ajaks, kui kleit (ja loor) on välja valitud ning oled enda jaoks välja mõelnud, mida sooviksid. Varu kindlasti inspiratsiooniks pilte, et juuksur Sinu soove täielikult mõistaks. Soengu tegemine võiks olla umbes 1-2 kuud enne pulmi. Kui on soov veel juukseid lõigata, siis tee seda enne proovisoengut. Lisaks soovitan võimalusel proovimeigi- ja soengu sättida ühele päevale, et saaksid soengusse tulla meigituna. 

Lokid kipuvad välja vajuma, mõni hea nipp, et need püsiksid?

Et lokid välja ei vajuks on paar nippi, mis võivad aidata:

  • enne lokitamist peavad juuksed olema 100% kuivad;
  • kasuta juuksevahtu või soenguvedelikku märgades juustes enne föönitamist; 
  • tangid/sirgendaja/lokipulgad võiksid olla korralikud, libisema hästi ning temperatuuri vahemik 180-220 kraadi;
  • pane iga lokisalk väikese klambriga pea külge ning lase korralikult jahtuda, hoia näiteks tund aega;
  • ära karda kasutada juukselakki kui lokid on valmis.

Sinu lemmik pulmasoeng?

Minu lemmik pulmasoeng on vist üsna klassikaline messy up-do. Põhjus lihtne – esiteks on kinniste juustega oluliselt mugavam terve päeva olla ning soeng püsib paigal. Lisaks on sellele soengule väga kihvt lisada erinevaid aksessuaare, lilli, jms.

MEIK

Küsimustele vastanud: Mädleen Mustonen / https://www.instagram.com/mmatheline/ 

Mitu proovimeiki peaks tegema? Kui palju varem enne pulmi?

Minu praktika on näidanud, et kõige ideaalsem on proovimeik teha umbes 2-3 nädalat enne pulmi. Siis on osapooltel kõik veel värskelt meeles ja tulemus tuleb samasugune nagu proovis. 

Olen siiani teinud enamasti vaid ühe proovi. Kuna põrgatame koos pruudiga juba enne proovi erinevaid ideid ja pilte ning võtame proovis pikalt aega veelgi arutamiseks ja katsetamiseks, siis pole tavaliselt mitut proovi tarvis olnud. Kui pole õrna aimugi erinevatest jumestajatest ja nende käekirjadest, siis üks soovitus on enne pulmameigi broneerimist käia proovimas, kasvõi lihtsalt tavalise päevameigi jaoks. Nii saad kõige paremini aimu jumestaja käekirjast ning kas see võiks sulle sobida! 

Kui pulm toimub kaugemal, kas meikar tuleb ise kohale või tuleks jumestus linnas teha?

Selle lahendan tavaliselt täpselt nii, kuidas pruut soovib. Ise soovitan alati jumestaja kohale tulekut, sest see on pruudile mugavam ning vähem ajakulukas, kui hakata linnast peale meigi valmimist kuhugi sõitma.Tihti ööbivad pruudid juba eelnevalt peokohas ning alati on kuidagi erilisem tunne neid hommikul juba kohapeal tervitada. 

Kui palju enne peaks meik valmima?

Ideaalis võiks meik valmida nii vahetult enne pildistamist/tseremooniat kui võimalik. Kui pruutpaaril on enne tseremooniat plaanis ka ilupiltide pildistamine, siis on tihti juhtunud, et pruudid on mu broneerinud ka ootama, et saaksin vajadusel vahetult enne tseremooniat veel meigi üle vaadata ja vajadusel sättida. 

Kas soovitad ka meestele teha pulmapäeval kerge meigi?

Mina soovitan alati ka meest jumestada, sest muidu jäävad mehe ja naise näonaha tekstuur ning toonid piltidel liiga erinevad. Mehed on küll tavaliselt sellel teemal veidi tõrksad, kuid kui nad mulle juba meigitooli istuvad, siis tunnen tihti hoopis toredat elevust ning alati on nad oma ühtlase klaari jume eest lõpus tänulikud. 

Kuidas tagada pulmapäeval meigi püsivus?

Tegelikult on selleks igasugused meigi alla ja peale käivaid tooteid mida muidu igapäevaselt ei kasuta. Üheks soovituseks oleks näiteks Urban Decay setting spray, mis tagab meigi parema püsivuse päeva vältel. Pulmapäeval võiks olla kotis näiteks riisipaberid, puuder koos pintsli/puudripadjaga ja huulevärv, mida peale musitamist ning söömist lisada. Mina annan alati oma pruutidele väikese topsikuga kaasa ka huulevärvi, mida nende meigis kasutan, siis saavad nad seda ise päeva jooksul uuendada. 

Millest tuleb hinna erinevus pruudimeik vs õhtumeik?

Pruudimeigil on mitmeid nüansse, mida tavalises õhtumeigil ei ole. Pruudimeik on kooslus päeva- ja fotomeigist ehk siis see peab olema piisavalt loomulik, et kannataks ka päevavalguses lähedalt vaadata, aga samas oleks piltide jaoks ka piisavalt tugev ja kontrastne. Lisaks on proovimeigi ja pulmapäeval meigi hinna sisse arvestatud ka eeltöö – pruudiga ideede jagamine ja muu administratiivne osa. Lisaks kuulub pruudimeigi sisse ka dekoltee, käte, jalgade, selja, õlgade jms jumestus, mida tavalises õhtumeigis ei tehta. Kokkuvõtvalt on, lisaks muudele nüansside, pruudimeik kulukam ka seetõttu, et tulles pruudi jaoks pulmapäeval kohale, paneme jumestajatena endal alati terve päeva kinni ning keskendume kogu hingega vaid pruudile. 

NÄOHOOLDUS

Küsimustele vastanud: Kristi Põlluaas / https://klaarskin.ee/minust 

Kui pikalt ette peaks enne pulmi planeerima näohooldusprotseduuri?

Inimesi on erinevaid – on neid, kes planeerivad näohoolduste kuurid ette, et saavutada oma tähtsaimal päeval laitmatu näonahk, aga on ka neid, kellel näonaha seisukord võimaldab lubada vaid kergemaid hoolitsusi vahetult enne pulmi.

Üldiselt oleks hea umbes nädal enne pulmi teha veel viimaseid kergemaid, turgutavaid ja niisutavaid protseduure nagu mesoporatsioon ja kerget ensümaatilist koorimist. Mesoporatsioon rikastab nahka vitamiinidega ja paneb selle särama. Koorimine puhastab ja ühtlustab jumet. Neid protseduure soovitan ka omavahel kombineerida, et saavutada parim tulemus.

Probleemse naha korral. Kui pikalt oleks hea hoolduste jaoks plaan paika panna?

Esimesele konsultatsioonile võiks pruut pöörduda umbes kuus kuud enne pulmi ja seejärel saame alles hakata n.ö plaani paika panema. Kehtib aga alati üks rusikareegel – mida varem, seda parem.

Mehed?! Kas ja mida peaks aga peigmees enda näonahaga tegema?

Kõige olulisem on üldse mõista, millises seisus on härra nahk. Üks mis kindel – niisutamine tuleb alati mehe nahale kasuks!

Millised hooldused on (kergelt) aknelisele nahale soovitatud enne pulmapäeva?

Vahetult enne pulmapäeva ei soovitakski väga tugevalt näonahka puhastada pigem niisutada.

Millele näohoolduses peamiselt öö enne pulma tuleks keskenduda?

Soovitan üldiselt jääda enda tavapärase ilurutiini juurde. See tähendab, et õhtul enne pulmapäeva ei tasu proovida uusi kreeme, maske. Sinu nahk ei pruugi – aga siiski võib –  reageerida ootamatult ning parem on selliseid asju vahetult enne sündmust vältida ja pigem testida vähemalt paar nädalat enne. Nii nagu meeste näonaha puhul, kehtib reegel – niisutamine enne tähtsat päeva (või tegelikult üleüldse)  on must have!

Kas hapete ja retinooli kasutamine vahetult enne pulma oleks soovitatav või pigem peaks selliseid tugevamaid toimeaineid vältima?

Pigem tasub neid vältida. Kunagi ei tea kindlalt, kuidas näonahk võib reageerida.

Kui pulmapäeva hommikul on nägu/silmad paistes. Parimad nipid, mida teha tursete alandamiseks.

Vägagi efektiivne on asetada midagi jahutavat ja külma oma näole ja silmaümbrustele. Eriti head tulemus annab jäägloobuste või rullikutega massaaži tegemine. Kui neid parasjagu käepärast ei ole, on teada-tuntud nipp hoida silmade all külma lusikat. Tulemuseks on rahunenud nahk, alanenud turse ning aktiivsem vereringe. Lisaks veel kerge massaaž ergutab vereringet, alandab turset ning paneb vere aktiivsemalt liikuma. Ja loomulikult on see äärmiselt meeldiv ja rahustav. 

Kas saun/pikk soe vann õhtul enne pulma – pigem jah või ei? 

Kõrge temperatuur mõjub inimese organismile kasulikult, avab nahapoorid ja keha puhastub. Nahk vabaneb surnud naharakkudest, muutub puhastumise tagajärjel elastseks, omandab terve jume ja loomuliku tooni. Pärast sauna või sooja vanni tunned end lõdvestunult ja positiivselt. Võimaluse korral soovitan soojalt.

Mida teha kui päev paar on tunda, et mõni suurem punn keset otsaesist/põsele tekkimas?

Pigistada ja proovida vistrikust põletik välja saada ei ole kindlasti parim lahendus ja tihti võimendab see vaid naha kehva olukorda. Pigem kanda kodus otse vistrikule SOS geeli (või vistrike tekkimisele kalduvale piirkonnale). Footonvalguse kasutamine kodus (sinine valgus), mis on antibakteriaalne, on samuti vägagi teretulnud.

Sinu soovitused näohoolduseks säilitamaks selle nooruslikku sära.

Me kõik teame, et nahka peab ka toitma seespidiselt: vesi, liikumine, magamine(+iluuni). Kui nüüd aga rääkida üksnes näohooldusest, siis minu jaoks olulisemad sammud on:

1. Õhtune nahahoolduse rutiin – mine magama ALATI puhta nahaga

2. Ära unusta nahka niisutada. Tasuks silma peal hoida sellisel koostisosal nagu hüaluroonhape. 

3. Koorijat tuleks kasutada 1 kord nädalas. Kui näonahk on väga rasune, siis võib koorida ka tihedamini. Kindlasti ei tohi koorimisega liialdada, sest siis võib muutuda nahk liiga kuivaks ning karedaks.

4. Kui nahk on kooritud, on õige aeg peale kanda mask. Maske leidub nii vastavalt nahatüübi järgi kui ka vastavalt naha seisundile. Oluline on valida mask selle järgi, mis on naha hetkeseisund.

5. “Investeeri” silmakreemi! Esimesed vananemise märgid, mida näed, on tavaliselt silmade ümber, kus nahk on õhem ja delikaatsem.

6. Kasuta päikesekaitset alati!

7. Regulaarne kosmeetiku juures külastamine.