Mille pealt pulmas raha kokku hoida?

Pulmade korraldamine nõuab suuri väljaminekuid ja seda ilmselt teavad kõik, vaatamata sellele, kas olete äsja kihlunud või juba pulmade korraldamisega alustanud. Heameelega jagan teile mõned soovitused, kuidas ilma liigseid ohverdusi tegemata oma tähtsa päeva korraldamisel raha säästa. 

  1. Palka pulmakorraldaja
    Kõlab vastuoluliselt, aga täpselt nii on! Pulmakorraldaja aitab teil eelarves püsida ja oskab enda kogemuste põhjal soovitada, millised võiksid olla võimalikud kokkuhoiu kohad. Lisaks on pulmakorraldajal kontaktid, kelle seast leida teie eelarvega sobituv teenusepakkuja.
  2. Vaata külaliste nimekiri kriitilise pilguga üle
    Kõlab küll karmilt, aga sellel päeval olete siiski kõige tähtsamad teie ise! Kutsuge külalisi selle põhjal, kellega te päriselt seda päeva jagada tahate, mitte selle järgi, keda justkui peaks kutsuma. Külaliste arv on pulma eelarve juures üks olulisemaid tegureid.
  3. Üks asukoht
    Planeerige tseremoonia ja pidu ühte kohta. Nii ei pea te kahele erinevale kohale maksma ning erinevad teenusepakkujad ei pea mitme asukoha vahel sõitma, mis toob endaga kaasa soovimatud lisakulutused.
  4. Peokoha valik
    Kuulen sageli mõtet, et kuigi see odavam peosaal ei ole kõige ilusam, siis saame selle dekoratsioonide ja lilledega ilusaks teha. Soodsam rendihind ei tähenda aga alati väiksemat eelarvet. Vastupidi, lõpuks võite te dekoratsioonidele ja lilledele kulutada oluliselt rohkem kui mõnele veidi kallima rendihinnaga peokohale. Seega eelarve seisukohalt on tihti mõistlikum valida koht, kus ei ole vaja midagi peita ega välja vahetada.
  5. Asjade ise tegemine – jah või ei?
    Võib tunduda, et asjade ise meisterdamine (näiteks kutsed), on hea koht kokkuhoiuks, kuid siinkohal tasub hoolega läbi mõelda, kui suure tõenäosusega on lõpptulemus päriselt selline nagu soovite. Kui te tõesti olete millegi ise tegemises väga osavad ja olete sellega varem kokku puutunud, siis on see muidugi hea mõte. Pidage aga meeles, et ise meisterdamine ei tähenda seda, et teil selleks raha üldse ei kulu. Võib juhtuda, et ostetakse vajalikud asjad ja kulutatakse palju aega, kuid valmib asi, millega te rahul ei ole ja lõpptulemusena pöördute ikka oma sooviga professionaali poole.
  6. Pulmakleit
    Mitmed disainerid ja pruudikleidi salongid teevad soodusmüüke. Hoia neil silma peal ning ära jäta kleidi valimist viimasele minutile! Mida varem sellele mõtlema hakkate, seda suurem tõenäosus, et satute mõne hea allahindluse peale.
  7. Trükised – kas ja millised?
    Mõtle hoolega läbi, millised trükised on hädavajalikud ning millised neist saaksid ära jätta. Näiteks, kui on soov lisaks päris kutsetele saata ka eelkutsed, siis kaalu nende digitaalset edastamist. See on oluliselt rahakotisõbralikum ning hea boonusena aitab säästa ka keskkonda. Lisaks nimesilt iga külalise koha jaoks – see on küll armas viis külalist personaalselt tervitada, aga samas ei ole selle kasutamine tingimata vajalik.
  8. Lilled
    Kasutage hooajalisi lilli, mille hind on just teie pulmade toimumise ajal soodsam. Lisage lilleseadetele rohelust ja kõrrelisi, mis annavad seadele massi, aga mille hind on soodsam kui õite oma. Kasutage tseremoonia seadeid ka hiljem peokoha kaunistamisel, näiteks fotoseina taustal või pruutpaari laua kaunistamiseks. 

Kui tunnete, et soovite pulmakorraldusel abi ja tuge, siis võtke julgelt ühendust: marlen@lifetimestudio.ee.

Marlen 

Lifetime Studio