Foto: Caroline Sada

10 küsimust, mida esitada enne peokoha broneerimist

Kui oled ise korraldamas pulma või mõnda muud tähtsat sündmust, siis on üks esimesi samme peokoha broneerimine. Kuid siinkohal on oluline, et kõik detailid oleksid selged ja üle küsitud – nii väldid hilisemaid ebameeldivaid üllatusi. Toome postituses välja 10 olulist küsimust, mida peokohalt küsida, et saaksid koha oludest hea ülevaate. 

  1. Milline on maksimum külaliste arv? 

Pole mõistlik valida peokohta, mis ei ole vastavuses teie külaliste arvuga. Oluline on veenduda, et ka maksimaalse külaliste arvu puhul ei ole tegemist kitsaste tingimustega. 

  1. Kas peokoht pakub ka majutust? Kui jah, siis mitmele külalisele? 

Kas pulmale järgneval hommikul on võimalik külalistele pakkuda ka hommikusööki? Mis kell on check-out?

  1. Kas ruumid on pulmapäeval ainult teile broneeritud, et saaksite oma pidu privaatselt nautida?

Juhul kui on broneeritud ainult osa ruumidest, siis tuleks uurida, millisel moel on tagatud teie privaatsus. 

  1. Mis kellast pääseb pulmapäeval peokohta ning millised on tingimused peo järgseks koristuseks? Mis kellani on võimalik pidutseda? 

Teenusepakkujate jaoks on väga oluline teada, alates mis kellast on neil võimalik toimetama asuda. Koristuse reeglid on erinevad – on kohti, kes soovivad, et kõik teenusepakkujad teostavad öise koristuse. Kas teatud kellaajast rakendub tasu lisanduvate tundide eest (ruumi rent ja teenindus)?

  1. Kas peokoht pakub kohapeal toitlustust? 

Kas on võimalik valida ka teine toitlustaja ning millised on sel juhul tingimused? 

  1. Kas tordi tellimine väljaspool maja on lubatud? 

Kui jah, siis kas lisandub tordi serveerimise tasu? 

  1. Kas peokoht küsib korgitasu? 

Juhul kui soovite alkoholi ise osta, siis kas ja milline korgitasu lisandub. Kui alkoholi pakub peokoht, siis küsi eelnevalt hinnakirja ja jookide valikut. 

  1. Kas peokohas on piiranguid muusika valjususe osas? 

Tasub uurida, kas rakendub kellaajaline piirang, mis hetkel tuleb muusika vaiksemaks keerata. Kindlasti küsige üle, äkki on peokohal mingi helitehnika olemas – kui jah, siis missugused on nende tehnika kasutamise tingimused. 

  1. Kas peokohas on piiranguid, mida tasuks teada?

Näiteks on kohti, kus ei ole pikad küünlad või küünalde paigutamine trepile lubatud või on keelatud ilutulestiku laskmine.  

  1. Mis on hinna sees? Kas nt peomööbel?

Mis on hinna sees ning mis mitte? Veendu, kas näiteks mööbel (nagu toolid ja lauad) on hinna sees või tuleb arvestada lisatasuga. Kas võite sobiva mööbli tellida ka ise?

Lisaks soovitame alati kohaga sõlmida lepingu, mis tagab õigused mõlemale osapoolele. Enne lepingu allkirjastamist veendu, et oled mõistnud ja nõus broneerimistingimustega (näiteks broneerimistasu ja kahjude hüvitamine). 

Kui tunnete, et soovite pulmakorraldusel abi ja tuge, siis võtke julgelt ühendust: marlen@lifetimestudio.ee.

Marlen 

Lifetime Studio 

We make memories last a lifetime.